DERATYZATOR SOSNOWIEC
Strona głównaO firmieIdentyfikator DDDKontakt
Zasady ogólne
Dezynfekcja
Deratyzacja
Dezodoryzacja
Dezynsekcja

     Dezynsekcja jest to zespół czynności których celem jest tępienie szkodliwych owadów latających (komay, osy, muchy, szerszenie), biegających (karaczany, wszoły, pchły, mrówki, prusaki) a także magazynowych (wołki, trojyszki, rozkruszki). Aktualnie pod pojęciem dezynsekcji rozumiemy tępienie owadów przenoszących choroby zakaźne oraz wyrządzających szkody gospodarcze.

Dezynsekcje wykonujemy róznymi metodami:
- chemiczna
- biologiczna
- fizyczna
- mechaniczna

Dezynsekcja chemiczna przeprowadzana jest różnego rodzaju środkami chemicznymi w zależności od sytuacji. Dezynsekcją jest również wyłapywanie owadów za pomocą lepów wyposażonych w atrakant pokarmowy wabiący określony gatunek owadów. Zwalczanie owadów może odbywać się również za pomocą lamp owadobójczych, w którym elementem wabiącym jest światło UV.

Warto pamiętać, że zabieg chemiczny jest czynnością, którą wykonywać należy w ostateczności, kiedy szkodnik "zadomowi" się w pomieszczeniu.

Prostszym i bezpieczniejszym sposobem jest profilaktyka niż zwalczanie owadów.

Szkodliwe owady, które należy zlikwidować z otoczenia:

  • są nieprzyjemne i uciążliwe. Karaluchy i prusaki w dogodnym środowisku łatwo się rozmnażają, szybko się przemieszczają i mogą występować w dużych ilościach.
  • zanieczyszczają artykuły żywnościowe, sprzęt do produkcji żywności i całe środowisko w którym przebywają. Obecność karaczanów powoduje charakterystyczny zapach wytwarzany przez odchody, wydzieliny gruczołów i martwe owady.
  • mogą przenosić organizmy chorobotwórcze. Karaluchy są potencjalnymi nosicielami chorób, np. czerwonki, nieżytu żołądka i jelit, gruźlicy, duru brzusznego, choroby Hainego-Medina, itp.
  • wywołują alergie. Owady i ich odchody mogą powodować reakcje alergiczne, zwłaszcza u osób wrażliwych, w tym u astmatyków.

Kiedy należy zwalczać karaczany? Zwalczanie karaluchów i prusaków polega na ciągłym kontrolowaniu i polepszaniu warunków higienicznych i odpowiednim stosowaniu właściwych środków owadobójczych.

Strona główna
O firmie
Usługi DDD
Identyfikator DDD
Kontakt